מועצה אזורית מרום הגליל - עמוד הבית

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
רמה 1 - העמוד עומד בקריטריונים לרמה 1 לפי הנחיות הנגישות של W3C-WAI

שר החינוך במרום הגליל

13/09/2011

סדר יומי

10:45 שר החינוך מגיע לבית ספר חמד המחודש

ילדי בית הספר חמד מקבלים את שר החינוך בשירה ונפנוף דגלי ישראל. שר החינוך, יחד עם ראש המועצה נכנסים לפגישה עם מנהלת בית הספר בת שבע פרץ וצוותה אשר סוקרת בפני השר את המתרחש בבית הספר תוך שימת דגש על קצב גידול מדהים בכמות התלמידים השנה. גדעון סער מופתע מכמות הגידול שואל "האם אין כאן טעות? 130 ילדים הצטרפו בשנתיים האחרונות". מנהלת בית הספר מאשרת שוב את המספר ומוסיפה כי מעבר לכמות התלמידים הגדלה, כל ילד מקבל בבית הספר למעלה משעה וחצי בשבוע של תיגבור לימודי במקצועות היסוד הודות לתוכנית "אופק חדש" של משרד החינוך ותוכנית "מרום לחינוך" שמפעילה המועצה עם שותפיה – מגבית בריטניה וקרן רש"י. "זהו נתון מדהים אומר שר החינוך".

בתום שיחה קצרה עם מנהלת בית הספר המשיך השר לביקור במעבדת המדעים המשוכללת ואחר ניגשו השר וראש המועצה עמית סופר לביקור ב"מרחב החלומות" של בית הספר מרחב רב תחושתי להעשרה ופנאי, שם שוחחו השניים עם תלמידות שכתבו ספר באורח מלא וזכו להוצאתו לאור במסגרת פרויקט בית הספר לעידוד הקריאה. "המפתח להצלחה וצמצום פערים חברתיים היא בקריאת ספרים שפותחים צוהר לעולמות חדשים", אמר עמית סופר.

11:25 פגישת עבודה בלשכת ראש המועצה עמית סופר

פגישת עבודה אינטנסיבית בה השתתפו שר החינוך גדעון סער, ראש המועצה עמית סופר וסגנו אייל דמרי, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך אורנה שמחון, מנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך יגאל צרפתי, חתן פרס ישראל ומנכ"ל קרן רש"י אלי אלאלוף, מנכ"ל מגבית בריטניה נייטי שבל, מנהל מחלקת החינוך הרב חנניה אביטן ומינהלת תכנית מרום. עמית סופר נותן סקירה כללית על המועצה, שטחה הגיאוגרפי הענק והגיוון הרב תרבותי של האוכלוסייה. סופר מסביר את המהלך האסטרטגי שהוא מוביל לבניית רצף חינוכי החל מהמרכז לגיל הרך ועד לתיכון , מהלך שיבטיח מענה איכותי לכל שכבות האוכלוסייה. שר החינוך מתרשם מאוד ומוסיף : " אין ספק שהצמחת החינוך הממלכתי והשקעה בו החל מהיסודי ועד תיכון היא מהלך מחויב המציאות". סופר מספר גם על תנועות הנוער הפעילות במועצה. אורנה שמחון ממהרת לחזק ולומר כי היקף פעילות הנוער מרשים במיוחד. בהמשך הפגישה דנו כיצד ניתן להמשיך ולמנף את הצלחת בתי הספר היסודיים במרום הגליל. במסגרת הפגישה מודיע השר כי מרום הגליל תקבל תקציב לבניית פרויקט בתי ספר מנגנים, כאשר מטרת העל היא שכל תלמיד במרום הגליל ילמד לנגן בכלי נגינה שיבחר. חתן פרס ישראל ומנכ"ל קרן רש"י אלי אלאלוף אומר לשר החינוך כי בהרבה מקומות בארץ המועצה בונה חינוך, במרום הגליל החינוך הוא שבונה את המועצה ועושה כאן מהפך. נייטי שבל הוסיף כי " מגבית בריטניה תמשיך לתמוך בתהליך החינוכי במרום הגליל".גדעון סער ממהר להשיב, "אכן, שדרוג מערכת החינוך בשנתיים האחרונות במרום הגליל ותוכנית הקמפוס החינוכי יהוו אבן שואבת לשימור האוכלוסייה ולהבאה של אוכלוסייה חדשה איכותית".

 

 

12:45 ישיבת היכרות עם צוות החינוך המורחב של מרום הגליל

פגישת העבודה מתארכת בשל דיון חינוכי מעמיק. באיחור ממשיכים לפגישת היכרות עם הצוות המורחב של מערך החינוך במרום הגליל. השר ביקש לקיים שיח חינוכי פתוח שידון בסוגיות שעל הפרק. ושמע על הקושי הכרוך במערך ההיסעים של התלמידים שגורר הוצאות כספיות ניכרות למועצה.

14:00 ארוחת צהרים גלילית עם טעימות יין מבית יקב אדיר

מארגני האירוע דאגו לסיום קליל לחצי יום אינטנסיבי שעבר על כולם וממצב עבודה, ניגשו שר החינוך ופמלייתו, יחד עם ראש המועצה, צוותו ומכובדים נוספים לארוחת צהרים, מהולה ביין גלילי טוב מבית יקב אדיר שדאג לחווית אירוח מושלמת. שר החינוך הודה מקרב לב על אירוח מכובד ומרשים והבטיח לראש המועצה כי "מכאן יוצאים כולם להמשך עבודה ופיתוח למערכת החינוך של מרום הגליל."

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד